Одеський морський порт на шляху до успіхуОдеський порт відіграє дуже значну роль в галузі морських вантажоперевезень України. Тут обробляється значна частина вантажопотоку. Про проблеми та виклики, що стоять перед підприємством, розповів новий директор ДП «Одеський морський торговельний порт» Ігор Ткачук. До вашої уваги – кілька тез із бесіди.

Головні проблеми Одеського порту

Одеський порт є єдиним державним портом, де не налагоджена власна перевалка вантажів. Порт живе за рахунок оренди, але далі так тривати не може. Сьогодні чи не єдиним джерелом доходів порту є його флот. Незначний прибуток отримує судноремонтне підприємство «Судноверф Україна».

Нинішнє керівництво збирається вийти з кризи, розвиваючи такі напрямки:

  1. Власна перевалка вантажів – порт повинен налагодити роботу з цього напряму і вже найближчим часом самостійно організовувати процес.
  2. Стафування також допоможе підприємству істотно збільшити прибуток.
  3. Модернізація судноремонтного сервісу.
  4. Розвиток навчального центру для моряків – центр є єдиним навчальним закладом, який має свій флот і власну базу для навчання.
  5. Оновлення флоту – порт повинен провести модернізацію обладнання та придбати нові судна.
  6. Перегляд договорів оренди – важливо, щоб вигоду отримували обидві сторони: і інвестори, і підприємство. Ставки на оренду не регулювалися вже більше 8 років. Тому керівництво порту найближчим часом планує переглянути розмір орендної плати з поправкою на курс долара, вартість палива та інші важливі показники.

Що заважає роботі порту?

За словами Ігоря Ткачука, найперше, що заважає подальшому розвитку порту, – це неефективна законодавча база. У багатьох аспектах діяльності підприємство просто не має чітких правил, якими воно могло б керуватися. Крім того, значна частина прибутку йде до держбюджету. Наприклад, з орендної плати тільки 30% отримує підприємство, тобто порт віддає 70% свого прибутку до державної казни.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.