На ринку залізничних вантажоперевезень України назріло питання про зростання тарифів. Що думають про це експерти і до яких результатів може призвести дане рішення? Давайте розбиратися.

Структура витрат «Укрзалізниці»

В індустрії залізничних вантажоперевезень спостерігається протистояння двох керівників: міністра інфраструктури Володимира Омеляна і глави правління «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна. Як заявляє міністр, конфлікт може звершитися лише зі звільненням одного з суперників.

Міністр інфраструктури незадоволений роботою голови «Укрзалізниці». Новим приводом для цього стала новина про те, що ціни на послуги УЗ найближчим часом зростуть. &Laquo;Укрзалізниця» хоче підвищити тарифи на 25%. Про це керівництво заявило за круглим столом перед представниками Європейської Бізнес Асоціації та Міністерства інфраструктури України – обидві сторони виступили проти.

Володимир Омелян вважає, що, перш ніж заявляти про підвищення тарифів, «Укрзалізниця» повинна представити громадськості структуру своїх витрат. Дані про витрати УЗ повинні бути прозорими. Керівництво «Укрзалізниці» не проти того, щоб надавати на розгляд уряду дані про фінансові засоби, що будуть надходити до компанії.

Зростання цін на залізничні перевезення в Україні – коли і на скільки?

Думка експертів

На засіданні Державної регуляторної служби обговорили питання підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення. Великі вантажовідправники виступили із заявою про те, що «Укрзалізниця» повинна докладати більше зусиль для того, щоб поліпшити якість послуг, і тільки після цього заявляти про підвищення тарифів.

Зі свого боку представник УЗ заявив про те, що тарифи потрібно піднімати, і перш за все тому, що компанія планує закуповувати нові вагони на українських заводах.

Експерти вважають, що УЗ повинна відкласти підвищення тарифів і звернути свою увагу на інші джерела надходжень. Вони пропонують ввести мораторій на будь-яке підвищення тарифів до того моменту, поки не буде створений незалежний орган для вирішення подібних суперечок.

Зростання цін на залізничні перевезення в Україні – коли і на скільки?

Коли очікувати підвищення

3 січня голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна заявила про те, що підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення на 25% в лютому не буде. Чи означає це, що тарифи не підніматимуться і надалі? На жаль, підвищення тарифів неминуче відбудеться в 2017 році, це вимушені заходи для розвитку індустрії.

На думку глави Державної регуляторної служби, потрібно створити спеціальну комісію для прийняття компромісних рішень щодо питань зростання тарифів. Нині важливо встановити адекватний відсоток підвищення тарифів, адже 25% – це необгрунтоване рішення. Наступним завданням комісії буде створення нормативно-правової бази для врегулювання майбутніх суперечок.

Тарифи на залізничні перевезення в Україні набагато вище, ніж в інших країнах. Різке зростання тарифів на перевезення вантажу негативно відіб'ється як на імпорті, так і на експорті продукції, зменшить темпи розвитку промисловості України та знизить обсяги інвестицій.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.