Що таке УКТЗЕД

Як підібрати код товару за УКТЗЕД

У цьому матеріалі разом із фахівцем з митного оформлення компанії GoodLogistics розбираємося, що таке УКТЗЕД і як підібрати код товару згідно з цією класифікацією для імпортно-експортних операцій.

Отже, УКТЗЕД – це Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності. Кожному товару, що проходить митне оформлення під часперетину кордону, призначається код згідно з цією класифікацією. Код складається з десяти цифр, за ним визначаються ставки митних платежів та необхідні заходи нетарифного регулювання щодо конкретного вантажу. 

Значення цифр таке: перші дві вказують на товарну групу; перші чотири – на товарну позицію; шість цифр разом позначають товарну субпозицію, вісім – товарну категорію. Повний код, тобто 10 цифр, означає товарну підкатегорію.

Не у всіх країнах цей код складається із 10 цифр, як в Україні. За кордоном використовуються і шести-, і восьмизначні позначення. Важливо, щоб перші чотири цифри збігалися, в якій би країні вантаж не проходив митне оформлення дорогою до місця призначення. 

Як підібрати код

Щоб підібрати коректний код, потрібно детально вивчити технічні характеристики, спосіб застосування або склад продукції, яку ви оформлюєте.

У цьому алгоритмі перший ступінь – сфера застосування продукту, його функціональність. Якщо її можна чітко визначити, категорія обирається за цим критерієм. Наприклад, якщо ви експортуєте деталь автомобіля, віднесете її до «запчастин для машини».

Однак у багатьох випадках чітко визначити сферу застосування не так просто. Наприклад, якщо мова про пластик як сировину, для якої знайдеться багато способів застосування. Його слід класифікувати за матеріалом.

Якщо матеріал, з якого складається продукт, неоднорідний, потрібно обирати той, який найбільше його визначає.

У УКТЗЕД містяться детальні роз'яснення щодо кожної категорії: яку продукцію можна позначити тим чи іншим кодом. Але іноді в різні категорії з різними ставками мит потрапляють схожі товари.

Для прикладу згадаємо дві позиції: прутки та телевізори. Прутки можуть віднести до різних категорій залежно від вмісту міді у їхньому складі. А телевізори – залежно від кількості роз'ємів. Якщо телевізор має один роз'єм, його можна перевозити під 0-відсотковою ставкою мита, а якщо більше – тільки під 10-відсотковою. 

Що буде, якщо задекларувати товар неправильно?

Митне оформлення – процес украй відповідальний. Якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності навмисно задекларував товар неправильно і був викритий, йому доведеться заплатити штраф у вигляді триразової різниці платежів за ставками: фактичною та тією, що мала бути згідно із законом. 

Якщо порушення дуже серйозне, вантаж, що перевозиться, можуть навіть конфіскувати. У решті ситуацій просто складається протокол.

Якщо з якоїсь причини ви не впевнені у технічному описі товару, наданому вам, краще провести фізичний огляд. 

Також трапляються випадки, коли класифікувати продукцію вкрай важко. Тоді співробітники митниці не оштрафують власника, навіть якщо вирішать, що код, зазначений у товаросупровідних документах, є некоректним. 

Останнім часом митні служби активніше проводять пост-аудит: упродовж трьох років після того, як декларацію з кодом товару було оформлено та підтверджено, дані, зазначені в ній, можуть бути переглянуті та оскаржені. Тож ставтеся до цього питання максимально відповідально. 

Наша компанія пропонує послуги брокера з багаторічним досвідом роботи. З радістю відповімо на запитання, що цікавлять, за телефоном 0800300577.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.