Заборона суднозаходжень: чому турецькі судна відвідують КримПісля візиту до Туреччини в середині березня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про те, що турецька сторона ввела заборону для своїх суден на відвідування окупованого Росією Криму. Як повідомляє турецька влада, країна підтримує Україну і засуджує дії Росії на півострові.

Порушення заборони

Після анексії Криму в 2014 році Україна офіційно закрила морські порти півострова для міжнародної морської навігації. Українське законодавство забороняє будь-яке заходження суден (окрім як з метою укриття від шторму) на територію окупованого півострова, проте це не заважає деяким турецьким суднам відвідувати порти Криму.

Незважаючи на те, що торгівля між Туреччиною і Кримом припинилася, турецькі судна продовжують заходити на територію окупованого півострова. Зовсім нещодавно стало відомо про те, що турецьким поромам, які прибули з Севастополя, не дозволяють зайти в порт Зонгулдак. Пояснюється це тим, що судна прибули з Криму.

Керівництво логістичних компаній незадоволене тим, що турецьким поромам не дозволяють пришвартуватися в порту без офіційних пояснень. Це велика проблема, оскільки компаніям доводиться повертати вантаж експортерам.

Як карають порушників

Турецькі судна, які продовжують заходити на територію окупованого Криму, підлягають адміністративній та кримінальній відповідальності за законами України. Згідно з Кримінальним кодексом України, судновласники і весь екіпаж судна скоюють злочин і повинні нести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону і заходження на окуповану територію. Порушниками в цій ситуації є Росія, Туреччина, Молдова і Болгарія.

На жаль, Україна практично не має можливості покарати правопорушників. Це можливо тільки в тому разі, якщо судно зайде в інший український порт на материку після відвідин Криму. Саме так сталося з торговим судном Sky Moon — судновласники і капітан судна свідомо порушували український закон, перевозячи з закритих портів півострова вантажі до Туреччини і Молдови.

Але таке трапляється вкрай рідко – у більшості випадків порушники українського законодавства залишаються безкарними.

Турецькі судна продовжують заходити в порти анексованого Криму, незважаючи на всі заборони і обіцянки. Українські експерти пояснюють це просто: обіцянка турецької влади – це слова, що не мають жодної юридичної цінності. Очікувати від Туреччини рішучих дій щодо контролю за дотриманням заборони на відвідування Кримського півострова можна тільки в тому разі, якщо уряд підготує формальні документи. Поки що про це не йдеться.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.