Митниця і флексітанки: до чого готуватися власникам вантажу?На початку 2017 року у експедиторів виникли труднощі з митним оформленням флексітанків під час ввезення їх на територію України. Флексітанки імпортують в Україну, оскільки країна не виробляє таких комплектуючих для стандартних контейнерів. Доставкою флексітанків в Україну найчастіше займаються експедитори. Флексітанки розміщують всередині контейнерів для перевезення наливних вантажів.

Суть проблеми

До початку 2017 року в Україну за запитами клієнтів ввозили порожні флексітанки. На митниці їх оформлювали як «тимчасове ввезення з умовним повним звільненням від сплати митних платежів» на підставі ст. 105 Митного кодексу України.

На початку цього року виникли труднощт. Регіональні митні пункти відмовляються пропускати флексітанки на колишніх умовах, аргументуючи це тим, що транспортування комплектуючих для контейнерів не є частиною торговельної операції. Співробітники митниці пропонують експедиторам ввозити флексітанки в митному режимі. Іншими словами, з оплатою 3% від суми митних платежів.

Якщо ситуація не зміниться, це, без сумніву, здійснюватиме негативний вплив на подальшу роботу експедиторів. Якщо митники будуть наполягати на своєму, тарифи на транспортування у флексітанках для вантажовласників, найімовірніше, підвищаться найближчим часом.

Що кажуть експерти

За словами Ніни Костюк, юриста ЮФ «АНК», головною причиною відмови щодо пропуску комплектуючих з боку працівників митниці є той факт, що ввезення флексітанків в Україну відбувається на основі документів з виконання транспортно-експедиторських послуг, а не як торгова операція. Щоб знайти правильне рішення в цій ситуації, потрібно переглянути законодавчу базу. У першу чергу це стосується неточного перекладу українською мовою тексту Конвенції про тимчасове ввезення, а також значення транспортно-експедиторських послуг в контексті Конвенції.

Оригінальний текст конвенції написаний англійською та французькою мовами. В українському перекладі, як заведено, є кілька недоліків. Як стверджує юрист, формулювання «товари, ввезені в межах торгової операції» присутній тільки в українській версії конвенції. Коректніше цей термін представлений в російському варіанті – &Laquo;товари, ввезені у зв'язку з торговою операцією». Таке формулювання можна трактувати ширше і застосувати в тому числі до перевезення флексітанків.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.