14 січня в Баку відбулося підписання договору про співпрацю між залізничними компаніями Казахстану, Азербайджану, Грузії і України. У документі зафіксовані тарифи на перевезення контейнерів в обхід території РФ через Каспій, Кавказ і Чорне море.

Проект реалізується в зв'язку з погіршенням політичних відносин між Росією і Україною. Є підстави вважати, що даний транспортний коридор стане одним із перспективних напрямків залізничних перевезень для українського бізнесу.

Новий транспортний коридор Україна – Казахстан

Україна була одним із головних ініціаторів створення нового транспортно-тарифного коридору. &Laquo;Укрзалізниця» надає знижку до 60% на контейнерні перевезення від порту Іллічівськ до кордонів ЄС. Така знижка надається виключно на перевезення транзитного вантажу.

Україна не є учасником Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (проект маршруту поставок ЄС – Китай), а бере участь як приєднана сторона. Нині маршрут з Китаю до порту Батумі (Грузія) вже функціонує на регулярній основі. Очікується, що обсяги перевезень зростуть до 300 тис. контейнерів на рік до 2020.

Новий транспортний коридор Україна – Казахстан

Заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що українська гілка в маршруті відсутня головним чином через затягування формування тарифних умов. Українське відомство провело переговори про створення єдиного транзитного маршруту доставки з угорськими, німецькими, австрійськими та словацькими партнерами.

За даними «Укрзалізниці», доставка товарів з Китаю через Каспійське і Чорне моря в Європу займає 11 діб. Для порівняння: через Транссибірську магістраль вантаж можна доставити за 9 діб. Вартість перевезення контейнера північним шляхом становить 4110 доларів, через Кавказ і Туреччину – 4 тис. доларів. Для додання «українському напрямку» конкурентних переваг «Укрзалізниці» належить ще попрацювати над тарифами та середньою швидкістю руху контейнерних поїздів, збільшивши її з заявлених 550 км до 1500 км на добу.

Новий транспортний коридор Україна – Казахстан

Підписаний в Баку документ залишає відкритим питання про надання всіма країнами-учасницями знижок на рух транзитних контейнерних поїздів за даним маршрутом.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.