Статистика вантажообігу в українських портах: січень-травень 2015 Останнім часом колишні обсяги перевезень зберігаються тільки у експортерів, а ось імпорт в Україну обвалюється так само стрімко, як падав курс української гривні до долара. І все ж статистика свідчить про появу нових тенденцій.

За останні п'ять місяців українські порти обробили 60,5 млн тонн вантажів, що на 0,8% більше, ніж за аналогічний період в 2014. Чи свідчить це про стійкий тренд зростання – питання спірне, особливо якщо врахувати, що кількість оброблених контейнерів скоротилася майже на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склало 209,6 тисяч TEU. Не радують і обсяги транзиту – вантажопотік впав на 17%.

З іншого боку, різко збільшилися обсяги перевалки каботажних вантажів: цього року було оброблено в 10 разів більше, ніж попереднього. Другою несподіванкою стало зростання імпортного вантажопотоку в розмірі 38,6% (8,2 млн тонн). Експорт впав на 5%.

Останні півтора місяці гривня потроху зміцнюється відносно до долара. На жаль, це всього лише результат адміністрування попиту Нацбанком, а не реального зростання економіки. Проте, якщо ця тенденція призведе до падіння курсу долара на 1-2 гривні, це стане непоганим стимулом для імпорту.


Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.