Incoterms 2010 і 2020: нова редакція

Incoterms 2010 і 2020: нова редакція

Incoterms (Міжнародні комерційні умови) – це визначення правил, які регламентують міжнародні перевезення вантажів у правовому полі.

Щоб уникнути плутанини і некоректного виконання зобов’язань з боку вантажовідправника і вантажоодержувача необхідно слідувати базисам, описаним в умовах поставок.

Транспортно-логістичні компанії керуються Incoterms і застосовують ці терміни під час перевезення вантажів як за кордон, так і всередині країни.

Де застосовуються Інкотермс?

Incoterms визначають умови перевезення, момент переходу відповідальності і фінансових зобов’язань від вантажовідправника до одержувача.

Питання, що регулюються Інкотермс:

Питання, що регулюються Інкотермс:

 • оплата транспортних витрат;
 • відповідальність за збереження вантажу;
 • організація транспортування;
 • місце вивантаження і передачі вантажів.

Під час складання контракту із ЗЕД потрібно враховувати вимоги Положення про форму зовнішньоекономічної діяльності, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №201.

У положенні йдеться про::
 • види транспорту;
 • строки, в які виконується доставка товару;
 • умови транспортування згідно з Інкотермс 2010.

Incoterms: правила, що регулюють усі види перевезень

EXW (Ex Work) Франко завод


EXW (Ex Work) Франко завод

 • обов’язки вантажовідправника: виробити товар в необхідному обсязі, упакувати, промаркувати вантаж, залагодити всі експортні формальності і надати покупцеві доступ до товару на своїй території;
 • вантажоодержувач оплачує всі витрати з імпорту, транзиту, експорту, приймає поставку, виконує завантаження і розвантаження, оплачує вартість товару і страховий поліс, а також доставляє вантаж на склад самостійно.
FCA (Free Carrier) Франко перевозчик


FCA (Free Carrier) Франко перевізник

 • відправник повинен оплатити експортні формальності, надати рахунок-фактуру і доставити вантаж у вказані в договорі місце і час;
 • вантажоодержувач повинен внести оплату за товар, застрахувати вантаж і залагодити митні формальності для імпорту, оплатити і організувати вантажно-розвантажувальні роботи, вибрати і найняти перевізника, надати продавцю інформацію про перевізника, терміни і дату передачі йому товару, вивантажити товар з франко-місця, доставити до місця призначення.
CPT (Carriage Paid to) Перевозка оплачена до


CPT (Carriage Paid to) Перевезення оплачено до

 • продавець надає всі документи на товар, проводить митне очищення для експорту, транспортує товар до місця призначення за свій рахунок, передає його перевізнику;
 • одержувач оплачує вартість товару, виконує необхідні формальності з оформлення імпорту/транзиту, приймає поставку товару і отримує його від перевізника.
CIP (Carriage and Insurance Paid to) Перевозка и страхование оплачены до


CIP (Carriage and Insurance Paid to) Перевезення і страхування оплачено до

 • продавець оплачує експортні формальності, здійснює завантаження товару на транспорт, доставку та передачу вантажу перевізнику в місці призначення, оплачує страховку, надає документацію;
 • покупець оплачує повну вартість транспортування, оформлює імпорт/транзит, приймає вантаж.
DAP (Delivered at Place) Доставка до места назначения


DAP (Delivered at Place) Доставка в місці

 • продавець бере на себе ризики і витрати з доставки товару до місця призначення, експортне оформлення, маркування і упаковку;
 • покупець відповідає за оформлення імпорту, оплачує товар, приймає вантаж у місці призначення із супровідними документами.
DDP (Delivered Duty Paid) Доставка до места назначения с оплатой пошлин


DDP (Delivered Duty Paid) Доставка зі сплатою мит

 • продавець укладає договір з перевізником, оплачує експортні, імпортні, транзитні мита, маркує, упаковує, перевозить вантаж до зазначеного в договорі місця призначення, готує його до розвантаження;
 • покупець приймає вантаж, розвантажує товар (якщо дана процедура не покладається на продавця за умовами договору), несе витрати з доставки товару на свій склад.
DPU (Delivered at Place Unloaded) Доставка в пункт с разгрузкой


DPU (Delivered at Place Unloaded) Поставка в місці з розвантаженням

 • продавець платить за оформлення експорту, транзиту, упаковує і маркує вантаж, оплачує транспортні витрати до вивантаження товару в місці призначення, вивантажує товар, повідомляє про доставку покупця;
 • покупець зобов’язаний розмитнити товар для імпорту, заплатити за доставлену партію, прийняти, вивантажити товар і довезти на свій склад.
FAS (Free Alongside Ship) Франко вдоль борта судна


DAT (Delivered at Terminal) Доставлено на термінал

 • продавець оплачує оформлення експорту/транзиту, упаковує і маркує вантаж, оплачує транспортні витрати до вивантаження товару на терміналі, вивантажує товар, повідомляє про доставку покупця;
 • покупець зобов’язаний розмитнити товар для імпорту, заплатити за доставлену партію, прийняти, вивантажити товар і здійснити його транспортування з терміналу.
FAS (Free Alongside Ship) Франко вдоль борта судна


FAS (Free Alongside Ship) Франко вздовж борту судна

 • продавець упаковує і маркує вантаж, організовує завантаження для перевезення в порт, доставляє товар на причал/баржу; оплачує експортне оформлення, розвантажує в потрібному місці, повідомляє вантажоодержувача про доставку;
 • покупець організовує і оплачує доставку вантажу з порту відвантаження, оплачує процедуру оформлення імпорту/транзиту і пов’язані з цим формальності, приймає транспортну накладну на товар і оплачує його, бере на себе всі транспортні витрати з доставки вантажу на склад/у магазин, розвантажує товар в пункті призначення.
FOB (Free On Board) Франко борт


FOB (Free On Board) Франко борт

 • продавець надає рахунок-фактуру, доставляє товар на борт судна, забезпечує експортне оформлення вантажу, маркує та упаковує товар, повідомляє покупця про те, що товар завантажений на судно;
 • покупець оплачує товар, приймає вантаж, надає продавцеві дані про судно (назва, порт), несе всі ризики за товар після розміщення його на борту судна до вивантаження на складі покупця, оформлює і оплачує перевезення з порту відвантаження.
CFR (Cost and Freight) Стоимость и фрахт


CFR (Cost and Freight) Вартість і фрахт

 • продавець організовує завантаження товару на борт і бере на себе відповідні витрати, оформлює експорт, оплачує фрахт і несе відповідальність за вантаж до його прибуття в порт замовника;
 • покупець розраховується за вантаж з продавцем, оплачує отримання ліцензій та проходження митниці для імпорту, несе витрати із розвантаження і транспортування товару з порту призначення.
CIF (Cost Insurance and Freight) Стоимость, страхование и фрахт


CIF (Cost Insurance and Freight) Вартість, страхування і фрахт

 • продавець в обов’язковому порядку страхує товар, організовує транспортування вантажу на борт і несе відповідні витрати, оплачує фрахт, оформлює експорт, несе відповідальність за вантаж до моменту його прибуття в порт замовника;
 • покупець розраховується за вантаж з продавцем, оплачує отримання ліцензій та проходження митниці для імпорту, несе витрати з розвантаження і транспортування товару з порту призначення.


Розподіл обов’язків згідно з Incoterms 2020

Розподіл обов’язків згідно з Incoterms 2020

Incoterms 2020: оновлення й доповнення

У 2020 році вийшов відредагований і доповнений перелік термінів, однак більшість компаній продовжують працювати за старими Інкотермс. Оновлені умови рекомендовані до застосування, але не обов’язкові.

Інкотермс FCA (Франко-перевізник)

Базис FCA зазнав значних змін, оскільки під час застосування даної умови у сторін часто виникали непорозуміння щодо фінансових зобов’язань.

Раніше перевізник не був зобов’язаний передавати вантажовідправнику документ, що засвідчує право на відвантажений товар (коносамент). Через це виникали ситуації, коли перевізник ставив у документі позначку «прийнято для завантаження» замість «товар на борту», що спричиняло затримки у передачі грошей за товар – вантажовідправник не отримував платіж за вантаж, оскільки фінансові установи не могли провести оплату на основі таких даних.

Тепер обидві сторони можуть зобов’язати перевізника поставити відмітку «товар на борту», навіть якщо вантаж тільки допущений до завантаження і не знаходиться на транспортному засобі перевізника.

Додано термін DPU (Поставка з розвантаженням)

Під умовою DPU мається на увазі транспортування з доставкою вантажу з розвантаженням у місці призначення – на складі або будь-якому іншому пункті зберігання вантажів.

Рівень страхування у базисі CIP

У попередній версії Incoterms 2010 умови CIP визначали мінімальний рівень страхового покриття. У новій версії правил додана можливість зменшити його за домовленістю.

Також покупець повинен врахувати, що, згідно з оновленими правилами, продавець повинен отримати більш широке страхове покриття відповідно до положення (А) Інституту лондонських страховиків щодо страхування вантажів (LMA / IUA), а не обмежений страховий поліс (умова С Інституту лондонських страховиків).

Доповнення Incoterms 2020

В оновленому документі зобов’язання сторін щодо безпеки під час транспортування товару суттєво розширено.

Із 2020 року сторони повинні не лише відповідати за безпеку вантажу під час виконання своїх зобов’язань з транспортування, а й сприяти контрагентам.

Більше про правила Інкотермс читайте в нашій Базі знань.

Дізнатися тариф

* * *

Тарифи

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете дізнатися тарифи, будь ласка, заповніть форму – і наші фахівці зв’яжуться з вами найближчим часом.
Повний комплекс послуг Ми надаємо повний комплекс послуг на всіх етапах логістичного ланцюжка: від митного оформлення до складської логістики.
Надійність Наш знак якості – членство в авторитетних міжнародних організаціях IATA, WCA, FIATA, Lognet Global.
Найкраща ціна Ми оптимізуємо маршрут і включаємо в нього лише необхідні послуги, щоб зберегти ваші фінансові і часові ресурси.
Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.