Позитивні прогнози

Чи вдасться Україні поставити новий рекорд з експорту зернових?

Минулий рік став для України рекордним – країна експортувала 35 млн тонн зернових. Цього року завдяки лібералізації міжнародної торгівлі з країнами ЄС і налагодженню торгових зв'язків з державами Близького Сходу перспективи видаються ще більш значними. Але чи вдасться аграріям побити торішній рекорд?

Зараз навряд чи можна з упевненістю стверджувати, що в поточному році обсяги експорту зерна перевершать торішні. Однак статистика обнадіює: на даний момент, за два місяці до кінця фінансового року, обсяги експорту зернових досягли 89% від торішнього рекорду.

У Міністерстві аграрної політики України дають позитивний прогноз: якщо тенденція збережеться і обсяги закупівель не будуть падати, у 2016-му ми зафіксуємо новий рекорд. Втім, значного відриву від торішніх показників очікувати не варто. У Мінагрополітики припускають, що в 2015-2016 фінансовому році вдасться експортувати 36 млн тонн.

Великим успіхом для аграріїв стало підвищення прибутковості до 4,1 млрд доларів. Це найвищий показник чистого прибутку, який був зареєстрований в галузі за останнє десятиліття. Завдяки нарощуванню експорту зернових також вдалося збільшити сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК. За підсумками минулого року цей показник склав 11 млрд доларів.

Чи є перспективи для росту?

Безсумнівно, багато можливостей ще не використані, багато ринків збуту ще не охоплені продукцією українського АПК. Україна працює над розширенням географії збуту, економічна частина угоди з ЄС, як уже зазначалося, теж дає свої плоди. Дещо в спільну справу вкладаємо і ми, Good Logistics, у межах свого дочірнього проекту з пошуку ринків збуту для українського бізнесу в країнах Близького Сходу і Південної Африки.

Нагадаємо, що планку в 30 мільйонів тонн експорту зернових Україна подолала в 2013/2014 роках. У минулому році цей показник становив 35 мільйонів. Цілком можливо, що до 2020 країні вдасться досягти показника в 40 мільйонів тонн.

Що може завадити?

Ряд факторів може загальмувати нарощування обсягів експорту зерна, і багато з них пов'язані з глобальними проблемами української економіки, законодавства і логістики.

Актуальними залишаються проблеми створення сучасних зерноперевалювальних комплексів, модернізації портових терміналів, розробки програм зі стимулювання АПК та розвитку залізничної галузі. За допомогою залізничних перевезень у порти відправки доставляється левова частка зернових для експорту.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.