Панамський канал тимчасово обмежив пропуск суденАдміністрація Панамського каналу вирішила зменшити кількість суден у своїй акваторії. Коли обмеження буде скасоване і як це вплине на судноплавну галузь, ще належить з'ясувати. Спершу розберемося з причинами.

Рішення щодо зниження кількості суден в акваторії адміністрація Панамського каналу прийняла кілька днів тому. Часткове обмеження торкнеться суден з осадкою понад 11,89 метра. З 18 квітня для цієї категорії суден прохід по каналу буде тимчасово заборонений. Причиною введення обмеження стали аномальна посуха в регіоні і падіння рівня води.

За словами представників адміністрації каналу, через відсутність достатньої кількості опадів в останні кілька місяців у двох озерах, що використовуються для водозабору, помітно впав рівень води. Заборона буде діяти лише доти, поки рівень води в озерах Алахеела і Гатун не підніметься. Судноплавні компанії будуть відразу ж поінформовані.

Не вперше

Подібне вже ставалося в серпні 2015 року. Тоді адміністрація каналу теж оголосила про введення обмежень на рух суден у зв'язку зі зниженням рівня води в озерах. Але вже за тиждень рішення було скасовано, тому що опади почалися вчасно.

Вперше в історії функціонування каналу обмеження на судноплавство було введене в далекому 1998 році. Тоді через сильну посуху рівень води впав до 9 метрів.

Подібні посухи повторюються кожні 15-20 років. Але з кожним роком вони починають приносити все більші незручності, оскільки водотоннажність і осадка суден ростуть.

Наскільки все серйозно?

До введення обмеження залишилося трохи менше місяця, тож переважна частина судноплавних ліній встигне правильно перерозподілити навантаження і маршрути. Крім того, навряд чи посуха триватиме так довго, щоб серйозно вплинути на сполучення в регіоні. Цілком імовірно, що вже через кілька тижнів в прилеглих озерах накопичиться достатньо води, щоб зовсім не вводити обмеження, як це було в 2015 році.

Панамський канал – одна з найважливіших судноплавних артерій, що роблять можливими морські перевезення між Тихим і Атлантичним океаном. З її допомогою скорочується маршрут доставки вантажів між Азією і Східним узбережжям США. Відкриття каналу відбулося в 1920 році. Для з'єднання Тихого і Атлантичного океанів були створені 2 штучних озера і система каналів. Загальна довжина Панамського каналу – 81,6 км. Щодня через нього проходять понад 40 суден. Щорічний вантажообіг перевищує 280 млн тонн, складаючи 5% обсягу світових вантажоперевезень.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.

Помилка CAPTCHA!

Ви не автентифікували себе як людину.

Вирішіть CAPTCHA.