Дві останні новини ми присвятили китайській економіці, її проблемам і стратегічним завданням. Цього разу представляємо свій погляд на економіку Індії і її темпи зростання порівняно з економікою Китаю.

За даними Wall Street Journal, цього фінансового року очікується зростання індійської економіки до 7,4% що можна порівняти з темпами зростання економіки Китаю. Прогрес обумовлений посиленим відновленням економіки і кардинально новим підходом у розрахунку показника ВВП:

  • Міністерство статистики Індії змінило базовий рік, який слугував для відстеження зміни цін (який саме рік – не уточнюється).
  • У розрахунку ВВП почали використовувати більш комплексну формулу.
  • Розрахунок показника ВВП тепер ведеться в ринкових цінах (раніше розраховувався в цінах виробників).

Індійська економіка стала розвиватися активніше з приходом до влади нового прем'єр-міністра Нарендри Моді, якому вдалося поліпшити інвестиційний клімат і скоротити бюрократизм. Не можна сказати, що ці дії стали вирішальними, та все ж індійська економіка отримала цього року $64 млрд інвестицій – це рекорд останніх чотирьох років.

Чи випередить Індія Китай?

Навряд чи можна ствердно відповісти на це запитання, принаймні зараз, адже китайська економіка – в рази більша індійської. Крім того, Китай ще в жовтні минулого року вийшов на перше місце у світі за паритетом купівельної спроможності.

У січні нинішнього року Міжнародний валютний фонд і Світовий банк підтвердили прогнози, згідно з якими у найближчі два роки економіка Індії може випередити китайську і стати на перше місце у світі за темпами зростання. Це перною мірою змістить акценти в індустрії морських контейнерних перевезень.

Та все ж індійський уряд мусить ще багато попрацювати над поліпшенням загального ділового клімату в країні, особливо після гучних корупційних скандалів на тлі дефіциту бюджету і зовнішньоторговельного балансу.

Надіслати запит
* * * * * * *

Ваша заявка відправлена!


Дякуємо, що звернулися в «Гуд Логістік»!

Наш менеджер сконтактує з Вами найближчим часом і надасть інформацію згідно із запитом.

Якщо з Вами не зв'язалися упродовж дня, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 0800300577.