fbpx
Posted by admin
Category:

Китай і Шрі-Ланка довгий час є стратегічними партнерами, а їх економіки тісно переплітаються у взаємній торгівлі та співробітництві. Будучи другим за значимістю та обсягом імпорту торговим партнером Шрі-Ланки, КНР завжди прагнула налагоджувати міцні економічні зв’язки.

Річне зростання обсягів торгівлі в 2013 році перевищило 14%, а сам обсяг склав 3,6 млрд доларів США. У той же час сприятливий бізнес-клімат Шрі-Ланки сприяв збільшенню потоків інвестицій від китайських інвесторів.

Але нещодавно стало відомо про зрив одного з найбільших інвестиційних проектів – будівництва нового порту в місті Коломбо, загальні інвестиції в який декларувалися на рівні 1,5 млрд доларів. За офіційною версією всі роботи з будівництва, що велися China Communications Construction Company, припинені з метою переоцінки суми угоди, а також для перевірки на відповідність екологічним стандартам.

Представники китайських інвесторів вже подали звернення в обидва уряди з проханням захистити їхні інтереси, але чи призвело це до якого-небудь результату поки не відомо. Також не повідомляється як довго буде проводитися експертиза і на підставі яких критеріїв буде проводитися перегляд суми угоди.

Як все це позначиться на китайській стороні і термінах закінчення проекту поки залишається відкритим питанням.

Scroll Top
Загрузите Ваше резюме:
Выбрать файл:
Завантажте Ваше резюме:
Вибрати файл:
Upload your resume:
Select file: