fbpx
Posted by admin
Category:

За останній час колишні позиції за обсягом перевезень змогли зберегти тільки експортери, імпорт в Україну обвалювався настільки ж стрімко, як падав курс української гривні до долара. Але ось статистика, яка говорить про початок нових тенденцій.

За останні п’ять місяців українські порти обробили 60,5 млн. тонн вантажів, що на 0,8% більше аналогічного періоду 2014. Чи варто говорити про початок стійкого тренда зростання – питання спірне, особливо якщо брати до уваги, що кількість оброблених контейнерів скоротилося майже на 30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 209 600 TEU. Не тішить і транзит – вантажопотік впав аж на 17%

З іншого боку, простежується тенденція різкого збільшення перевалки каботажних вантажів, яких цього року обробили в 10 разів більше ніж у попередньому. Другою несподіванкою стало зростання імпортного вантажопотоку, що збільшився на 38,6% до 8,2 млн. тонн, і падіння експорту на 5%.

За останні півтора місяці гривня потроху зміцнюється відносно до долара. На жаль це всього лише результат адміністрування Нацбанком попиту на валюту, а не реальне зростанням економіки. Тим не менш, якщо така тенденція призведе до падіння курсу долара на додаткові 1-2 гривні – це стане непоганим поштовхом для зростання імпорту.

Scroll Top
Загрузите Ваше резюме:
Выбрать файл:
Завантажте Ваше резюме:
Вибрати файл:
Upload your resume:
Select file: