facebook

За минулий тиждень індикативні спотові ставки на морські перевезення з основних портів Китаю в порти північної Європи підвищилися в кілька разів. Пропонуємо розібратися в тенденціях ринку, які це спровокували.

Ціна на контейнерні перевезення по даному напрямку підскочила більш ніж в 4 рази завдяки продовженню політики загального збільшення ставок, черговий виток якої припав на 1 листопада. Нагадаємо, що за минулий тиждень шанхайський контейнерний індекс виріс до 988 USD. Масла у вогонь додало і поступове виведення зайвого тоннажу з напрямки. Ставки на перевезення з Китаю в порти Середземного моря теж ростуть, проте не такими швидкими темпами. За тиждень вони виросли в три рази, що склало 804 USD за TEU.

2015-11-03_154407

Таке швидке зростання ставок на морські перевезення нагадує ситуацію минулого року. Якщо ціни на перевезення в середземноморські порти на 43% менше, ніж показники аналогічного періоду минулого року, то ставки на перевезення в порти північної Європи відстають від торішнього показника всього на 25%. Політика GRI вплинула і на транстихоокеанські перевезення, ціна на які зросла трохи більше ніж на 14%. Тепер вартість доставки 40-футового контейнера з Шанхаю становить 1363 USD в порти західного узбережжя Північної Америки і 2354 USD в порти східного.

2015-11-03_154532

Підвищення індексу SCFI і регулювання пропозиції явно не зіграють на руку бізнесу, пов’язаному з імпортно-експортної діяльністю. Тому цілком імовірно, що в найближчому майбутньому попит також буде досить стриманим адже багато бізнесів спробують трохи почекати більш адекватних цін. Підвищення ставок торкнеться і вартості lcl-сервісу, тому багатьом компаніям, які мають справу з періодичними поставками невеликих партій вантажу, доведеться переглянути свої витрати на логістику в найближчі кілька місяців.

2015-11-03_154305

Компанія Good Logistics завжди оперує актуальними ставками на морські перевезення по усіх актуальних для українського бізнесу напрямках. Якщо вам потрібно прорахувати найбільш оптимальний варіант доставки вашого вантажу морським транспортом – зверніться в наш найближчий до вас регіональний офіс або просто скористайтеся онлайн-консультацією.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)

Про що йтиметься Це друга частина блогу про...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 1)

Замовлення і фрахтові ставки Упродовж десятиліть в галузі...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: