facebook

В середині березня, після візиту Туреччини, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про те, що турецькі представники наклали заборону своїм судам на відвідування окупованого Росією Криму своїм суднам. Як повідомляє турецька влада, країна підтримує Україну і засуджує дії Росії на півострові.

Порушення заборони

Після анексії Криму в 2014 році Україна офіційно закрила морські порти півострова для міжнародної морської навігації. Українське законодавство забороняє будь-яке заходження суден (крім укриття від шторму) на територію окупованого півострова, але це не заважає деяким турецьким судам відвідувати порти Криму.

Незважаючи на те, що торгівля між Туреччиною і Кримом припинилася, турецькі судна продовжують заходити на територію українського півострова. Зовсім недавно стало відомо про те, що турецьким поромам, які прибули з Севастополя, не дозволяють зайти в порт Зонгулдак. Експерти пояснили це тим, що судна прибули з Криму.

Власники логістичних компаній незадоволені тим, що турецьким поромам не дозволяють пришвартуватися в порту без офіційних на те пояснень. Це велика проблема, так як їм доводиться повертати вантаж назад експортерам.

Як покарати порушників?

Турецькі судна, які продовжують заходити на територію окупованого Криму, піддаються адміністративній та кримінальній відповідальності законам України. Згідно з Кримінальним кодексом України, судновласники і весь екіпаж судна скоюють злочини, заходячи в порти анексованого півострова, і піддаються кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону і візит на окуповану територію. Основним порушником цієї заборони є Росія, після неї йдуть Туреччина, Молдова і Болгарія.

Головною проблемою є те, що Україна має мало можливостей для того, щоб покарати правопорушників. Це можливо тільки в тому випадку, якщо судно зайде в інший український порт на материку після відвідин Криму. Саме так сталося з торговим судном Sky Moon – судновласники і капітан судна усвідомлено порушували український закон, перевозячи з закритих портів півострова вантажі в Туреччину і Молдову.

Але таке відбувається вкрай рідко, і в більшості випадків порушники українського законодавства залишаються безкарними.

Турецькі судна як і раніше продовжують заходити в порти анексованого Криму, незважаючи на всі заборони і обіцянки. Українські експерти знайшли цьому просте пояснення: обіцянка турецької влади – це тільки слова, які не мають ніякої юридичної цінності і очікувати від Туреччини рішучих дій щодо заборони відвідування Кримського півострова можна тільки в тому випадку, якщо уряд підготує формальні документи, а не домовленості на словах. Але на даний момент про це не йдеться.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Особливості виходу на китайський ринок
Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)
Про що йтиметься Це друга частина блогу про...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 1)
Замовлення і фрахтові ставки Упродовж десятиліть в галузі...
Як визначити найбільш продавані товари на Amazon 2021
Найбільш продавані товари Amazon 2020 не був схожий...
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику Швидкість...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: