facebook

Що відбувається в порту Яньтянь

Час очікування для контейнерів і суден в одному з головних китайських зовнішньоторговельних портів, Яньтяні, помітно скоротився вже через два тижні після зняття обмежень. Раніше через спалах коронавірусу в порту перестали працювати кілька терміналів. Це призвело до перевантаженості і збоїв в ланцюжках поставок, що вплинули на морські перевезення в глобальному масштабі.

І хоча ситуація поступово поліпшується – термінали запрацювали на повну потужність – затримки все одно позначаться на піковому сезоні відвантаження, пов’язаному зі святковим попитом. Докерам доводиться справлятися з величезними обсягами вантажів.

Представники судноплавної компанії Maersk повідомили клієнтам, що загальна продуктивність порту вже збільшилася до 85% від нормального рівня. Однак тривалість простою досі доволі значна. На китайських фабриках накопичилися значні обсяги товару, який повинен бути доставлений до різдвяного сезону в США і Європу.

Постачальники логістичних послуг у Китаї вважають, що на звільнення складів і виробничих об’єктів від накопичених під час збоїв у роботі порту вантажів знадобиться близько місяця.

Карантин та його наслідки

Найбільший порт Шеньчженя почав відправляти вантажників на карантин в кінці травня, коли серед працівників різко збільшилася кількість випадків зараження коронавірусом. Термінали запрацювали на повну потужність лише 24 червня.

В один момент біля причалу на якірній стоянці очікували більш як 40 суден, а ефективність терміналів становила всього 45%.

У червні, у найбільш кризовий момент, контейнерам, які прибули в порт Яньтянь, доводилося чекати розвантаження в середньому 25,4 дня. На початок липня середній час очікування скоротився до 12,9 дня для експортних та 4,2 дня для прибуваючих контейнерів.

Зниження продуктивності в Яньтяні справило значний вплив на міжнародні морські перевезення. Порти по всьому світу вже були перевантажені через брак інфраструктури і робочої сили на тлі підвищеного попиту, і криза в Яньтяні поглибила проблему. Великі перевізники перенаправили свої судна в інші регіональні порти, зокрема в Шекоу і Наньша, і в результаті ті теж стали перевантаженими.

Складний рік для морських перевезень

Перевантаженість у китайських портах – лише одна із серії проблем, які ускладнюють морські вантажні перевезення з початку року.

Перевізники зараз отримують більше запитів, ніж вони здатні обробити, – почасти це результат швидкого розвитку світової економіки. Крім того, через пандемію у багатьох транспортних галузях скоротилася пропускна здатність.

У багатьох портах по всьому світу не вистачає робочої сили; транспортні контейнери недостатньо швидко рециркулюють у потрібні райони; в порту Гаосюн на Тайвані зламався кран і тимчасово зупинилася робота великого терміналу; Суецький канал був заблокований майже тиждень в результаті посадки на мілину контейнеровоза Ever Given; фрахтові ставки досягли рекордного максимуму – картина дійсно не дуже оптимістична.

Складно передбачити, коли напруга в глобальній логістичній системі знизиться. Щонайменше цього року «розрядки» очікувати не варто.

Більше інформації в розділах:

Морські лінії отримають рекордний прибуток

Безпрецедентний прибуток Спотові ставки на початку другого півріччя...

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)

Про що йтиметься Це друга частина блогу про...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: