facebook

Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику

Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістикуШвидкість – основна рушійна сила, яка визначить напрям галузі в найближчі кілька років. Клієнти хочуть, щоб речі доставляли швидко, і це стимулює інновації у ланцюжку поставок: від упаковки і маркування до транспортування і доставки вантажу на склад.

Згідно глобального звіту Logistics – Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2014-2022, до 2022 року галузь досягне $12 256 млрд. І ось 5 ключових трендів, які дозволять логістичним підприємствам примножити свій прибуток у міжнародних перевезеннях:

«Зелена логістика»

Висока мобільність і швидкість передачі вантажів, яку забезпечує світова транспортна мережа, має свою ціну – щорічно в атмосферу викидається величезна кількість шкідливих парникових газів.

Електромобілі, програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, яке розраховує маршрути з мінімальним рівнем викидів, ресурсозберігаюча упаковка, морське паливо без вуглецевих викидів – інноваційні технології допоможуть мінімізувати згубний вплив логістики на екологію.

Топ-5 тенденцій майбутньої логістикиБлокчейн-технології

Блокчейн забезпечить логістичним компаніям безперебійну роботу в цифровій мережі. Технологія дозволить виробникам, постачальникам, клієнтам, аудиторам, менеджерам складу та іншим учасникам галузі створити прозору та ефективну систему запису транзакцій, відстеження активів і управління всіма супутніми документами. Це вплине на всі процеси – від складування до доставки вантажу.

Безпека ланцюжка поставок підвищиться, будь-які шахрайські махінації зведуться до мінімуму завдяки повній прозорості, а паперова тяганина знизить ризик виникнення помилок.

Автоматизація логістики та «Інтернет речей» (IoT)

Ці нововведення трансформують глобальний ринок ланцюжка поставок. «Інтернет речей» здійснює зв’язок між пристроями, пов’язаними один з одним невеликими датчиками різних типів.

Він покликаний усунути затримки при транспортуванні, помилки оператора, втрату контролю за вантажем, збої в програмному забезпеченні і крадіжки. Очікується, що в наступному поколінні успішного управління ланцюгами поставок будуть використовуватися IoT і периферійні обчислення для отримання автоматизованих даних у реальному часі.

Наприклад, для прогнозування відмов обладнання та зниження ризиків краху за допомогою візуальних і акустичних датчиків при морських перевезеннях.

Упровадження чат-ботів і колаборативних роботів (Cobots)

Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістикуРоботи стають більш інтелектуальними і швидко навчаються на отриманих даних, що дозволяє задіяти їх для більш ефективної побудови логістичного ланцюжка.

Найближчим часом голосових чат-ботів використовуватимуть для взаємодії з учасниками логістичного процесу і виконання певних дій при закупівлі, комплектуванні товару й на інших етапах. Коботи ж знадобляться для ефективного виконання послуг з обробки замовлень доставки. Вони оснащені системою далекої дії й огляду, і можуть оперативно вивантажувати вантажівки, переміщати ящики і піддони.

Так, компанія Amazon розробляє логістичних роботів для виконання різноманітних функцій на складах, включаючи упаковку, зберігання і збірку замовлення.

Цифрові близнюки

Цікаві факти про майбутньє логістикиТовари або послуги не можуть точно відповідати своїм комп’ютерним моделям, оскільки моделювання не враховує, що деталі конструкцій зношуються і замінюються, а власники змінюють їх за потребами. Однак технологія «цифрових близнюків» змінила це. Тепер фізичний і цифровий світи можуть об’єднатися в один – це дозволяє взаємодіяти з цифровою моделлю фізичного об’єкта так, як і з її фізичним аналогом.

Потенційні варіанти використання для «близнюків» в логістиці різноманітні. У секторі міжнародних перевезень такі цифрові моделі можуть збирати дані про продукт і його упаковку, використовувати їх для виявлення недоліків, помилок і покращувати наступні операції.

Склади і підприємства можуть використовувати «цифрових близнюків» для створення точних тривимірних моделей своїх центрів і експериментувати зі змінами компонування або впровадженням нового обладнання. А мережі доставки – для надання інформації в режимі реального часу, скорочення строків доставки та допомоги автономним транспортним засобам на їх маршрутах.

Вищезазначені нововведення “Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику” не тільки спростять організацію і контроль за всім ланцюжком доставки вантажу, але і дозволять звести до мінімуму фінансові втрати, як на стороні замовника, так і на стороні виконавця.

Послуги компанії, які можуть вас зацікавити за даною темою: складська логістика та проектна логістика

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Особливості виходу на китайський ринок
Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)
Про що йтиметься Це друга частина блогу про...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 1)
Замовлення і фрахтові ставки Упродовж десятиліть в галузі...
Як визначити найбільш продавані товари на Amazon 2021
Найбільш продавані товари Amazon 2020 не був схожий...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
10 термінів міжнародних вантажоперевезень
10 термінів міжнародних вантажоперевезень Основні терміни доставки всіх...
Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: