facebook

Україна потребує впровадження міжнародних стандартів для ефективного інвестування інфраструктурних проектів. Про це заявила глава Асоціації інженерів-консультантів України Яна Щигурова. Що являють собою стандарти FIDIC та чому їх впровадження так важливо для України сьогодні?

Для чого потрібні стандарти FIDIC?

Міжнародні інвестори готові вкладати свої кошти в інфраструктурні проекти України. Важливий бар’єр для міжнародної співпраці – відсутність сучасних стандартів, давно прийнятих у багатьох європейських країнах. Тобто, без FIDIC транспортна інфраструктура недоотримує серйозний відсоток фінансування.

FIDIC – це стандарти, розроблені міжнародною федерацією інженерів-консультантів. Вони прийняті як в розвинених країнах Європи, так і в країнах, що розвиваються. Якщо Україна планує рухатися в європейському напрямку, то без стандартів FIDIC ефективна подальша робота з міжнародними інвесторами просто неможлива. Впровадження стандартів FIDIC в Україні допоможе простіше і швидше залучати інвестиції в крупні українські проекти. Другий момент – українські норми, прийняті більш 50 років тому, вже давно застаріли.

Модернізація українських норм будівництва

Чудовим прикладом застарілих стандартів є стандарти будівництва доріг. Їх проектують і будують за нормами минулого століття, незважаючи на те, що ці стандарти давно вже не актуальні. Час не стоїть на місці – проводяться нові наукові дослідження для того, щоб нові дороги забезпечили максимальну безпеку руху і прослужили довше без капітальних ремонтів. Але Україна чомусь стоїть осторонь від даних напрацювань.

Чи вигідно буде європейським імпортерам транспортувати товар українськими дорогами, якщо у них буде можливість доставляти вантажі через інші країни з більш розвиненою інфраструктурою? Якщо Україна планує стати частиною Шовкового шляху, потрібно докласти максимум зусиль щоб транспортна інфраструктура розвивалася відповідно до сучасних стандартів. Цими та іншими подібними моментами керуються в ініціативній групі з впровадження FIDIC.

Впровадження стандартів FIDIC в українські проекти

Асоціація інженерів-консультантів України нещодавно уклала меморандум з керівництвом АМПУ на впровадження стандартів FIDIC у внутрішні українські проекти. Сьогодні це особливо актуально для галузі морських перевезень, так як у міжнародного бізнесу є інтерес до інвестування в розвиток українських портів. Українські термінали необхідно оснастити сучасною технікою і провести днопоглиблення для прийому великих суден. Це допоможе розкрити весь транзитний потенціал України і дасть можливість країні стати вигідним партнером для європейського бізнесу. Стандарти FIDIC допоможуть знайти взаєморозуміння з інвесторами, які готові вкладати кошти в розвиток українських інфраструктурних проектів, але бояться непередбачуваності ведення бізнесу та інвестування в Україні.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Особливості виходу на китайський ринок
Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)
Про що йтиметься Це друга частина блогу про...
Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 1)
Замовлення і фрахтові ставки Упродовж десятиліть в галузі...
Як визначити найбільш продавані товари на Amazon 2021
Найбільш продавані товари Amazon 2020 не був схожий...
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику Швидкість...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: