facebook

доставка из КитаяТорговельне партнерство України та КНР

КНР  найважливіший торговельний партнер України. Його частка в зовнішньому товарообігу в 2020 році склала 13,1% або 15 731 млн доларів в грошовому обчисленні. Китай зайняв перші позиції як за обсягом експорту, так і імпорту, причому вже другий рік поспіль.

Щоб допомогти стимулювати торгово-економічні відносини з Китаєм, посольство України в КНР поділилося інформацією про особливості виходу на китайський ринок.

У цьому матеріалі деякі корисні відомості для підприємців, котрих цікавлять китайські бізнес-реалії.

Експериментальні ЗВТ

З метою лібералізувати торгово-економічні відносини китайський уряд вирішив використовувати досвід Шанхайської зони вільної торгівлі (ЗВТ) для створення експериментальних вільних зон в Гуандуні, Тяньцзіні та Фуцзяні.

Ці пілотні ЗВТ складова частина проекту «Один пояс, один шлях». Вони будуть створені за моделлю зони в Шанхаї, яка була запущена восени 2013 року.

Зараз до Шанхайської ЗВТ входять безмитні зони в порту Яншань, міжнародному аеропорті Пудун, логістичному парку Вайгаоцяо і перша в Шанхаї ЗВТ Вайгаоцяо. До кінця березня 2015 в експериментальній ЗВТ працювали 7392 компанії.

У подальшому влада КНР планує розширювати ЗВТ в Шанхаї до 120 кв. км. Площа вільної зони в Гуандуні складе 116,2 кв. км, в Тяньцзіні 119,9 кв. км, у Фуцзяні 118,04 кв. км.

Влітку 2020 уряд КНР також оприлюднив план із перетворення порту в Хайнані на вільний порт світового рівня. Навіть зараз деякі позиції імпорту можна ввозити на острів за нульовими тарифами. Це стосується перш за все сировинних товарів.

Поки що не платити ввізне мито і ПДВ дозволяється тільки підприємствам, які працюють за певною схемою: імпортують сировину, створюють з неї готові продукти і експортують їх за кордон.

Однак, згідно з планами уряду, після 2025 від сплати вищезазначених зборів буде звільнена більшість імпортної продукції.

Переваги та недоліки китайських ЗВТ

Китайські ЗВТ відрізняються від традиційних Free Trade Area тим, що вони не класифікуються як зони міжнародної торгівлі й ґрунтуються не на договорах між країнами-учасницями торгово-економічних відносин, а на законах КНР. Податкових преференцій на міждержавному рівні тут немає.

Іноземцям дозволяється відкривати у вільних зонах філії банків, підприємства у сферах страхування, інвестицій та фінансів.

Для тих, хто бере участь в торгових операціях, існує корпоративний 25-відсотковий податок, хоча підприємства можуть отримати відстрочку. Мита на ввезене обладнання у вільних зонах теж знижені, як і ПДВ на оренду літаків.

У ЗВТ під час здійснення торгових операцій використовуються офшорні юані (CNH), ними ж дають позики для іноземних партнерів.

Основні переваги ЗВТ:
 • спрощені митні процедури і документообіг;
 • автоматизована доставка на території митної зони;
 • зниження митних зборів;
 • дозволено використання Facebook, Twitter, YouTube.

Негативний фактор  наявність Negatіve Lіst для інвесторів з-за кордону, який створювався з метою захистити китайських виробників від конкуренції в деяких галузях.

Відмову в реєстрації в ЗВТ можуть отримати підприємства, що працюють в таких сферах, як будівництво, енергетика, сільське господарство і т.д. Тож перш ніж реєструватися в ЗВТ, варто ознайомитися зі списком.

Обов’язкова сертифікація для експорту (ССС)

Іще на початку 2000-х в КНР була введена обов’язкова сертифікація для певних категорій товарів, що ввозяться з-за кордону, China Compulsory Certification (ССС). Ця сертифікація схожа на європейську систему перевірки якості продукту.

ССС для ввезення повинні отримувати 135 категорій товарів, у тому числі деяка побутова техніка, авто, мотоцикли, медобладнання, кабелі і т.д.

Якщо товар повинен бути сертифікований, але ССС на нього не оформлений або оформлений неналежним чином, його можуть конфіскувати на митниці або відправити назад власнику. Якщо нанести маркування ССС, не підкріплене сертифікатом, гарантовано штраф.

У той же час митники в КНР нерідко вимагають сертифікацію на продукцію, яка насправді не повинна супроводжуватися ССС.

Процедура видачі сертифіката по пунктах:
 1. Збір і подача документації до Адміністрації сертифікації та акредитації Китаю (CNCA).
 2. Розглядання заявки в CNCA.
 3. Тестування в китайській лабораторії.
 4. Аудит на підприємстві (1-2 дні).

Сертифікат потрібно підтверджувати щорічно упродовж п’яти років ця процедура займає не так багато часу, як отримання ССС, і обходиться дешевше.

Після п’яти років з моменту видачі сертифікату потрібно повторно тестувати продукцію в КНР.

Інша сертифікація

Окрім ССС, в КНР існують інші види сертифікатів для окремих категорій товарів. Наприклад, для експортного медобладнання потрібна CFDA сертифікація, для певних електронних виробів сертифікат CEL.

За видавання CFDA сертифікатів відповідальна Китайська адміністрація продуктів харчування і ліків, що в підпорядкуванні у Міністерства охорони здоров’я КНР.

У сертифікаті CEL відображається рівень енергоспоживання і клас енергоефективності електронного виробу. Виробники деяких категорій товарів зобов’язані маркувати свої товари CEL, інформуючи споживача в КНР про рівень енергоефективності продукту. Процедурою оформлення займається Китайський центр маркування енергоефективності.

Якщо вас цікавлять перевезення вантажу в Китай або доставка з Китаю, звертайтеся до наших спеціалістів за номером 0 800 300 577 або через форму зворотного зв’язку.

Більше інформації в розділах:

Морські лінії отримають рекордний прибуток

Безпрецедентний прибуток Спотові ставки на початку другого півріччя...

Як обстановка в одному з найбільших портів Китаю впливає на міжнародні морські перевезення

Що відбувається в порту Яньтянь Час очікування для...

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)

Про що йтиметься Це друга частина блогу про...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: