facebook

Уряд Росії вже давно всіляко намагається ставити палиці в колеса транспортної галузі Ураїни. У цій справі політика має визначальну роль. Ще в 2016 році РФ ввела проти України обмеження на транзит вантажів через свою територію. Давайте ж розберемося, як наш уряд намагається знайти рішення.

Як вплинула заборона Росії на обсяги експорту з України?

Нагадаємо, що розбіжності з РФ в транспортних питаннях почалися в січні 2016 року. Тоді Україна отримала дозвіл на створення зони вільної торгівлі з країнами ЄС, а уряд Росії прийняв законопроект про фактичну заборону транзиту з України в Казахстан і Киргизію. З цього моменту міжнародні залізничні перевезення і доставка вантажів автомобільним транспортом з нашої країни до Казахстану і Киргизії впала до рекордно низьких показників.

Якщо з вантажообіг між Киргизією і Україною був відносно невеликий і заборона на транзит з боку Росії не завдав сильного удару, то ситуація з Казахстаном прямо протилежна. Казахстан був і залишається для України пріоритетним напрямком як в плані імпорту, так і в питаннях експорту продукції. Казахстан завжди постачав в Україну великі обсяги машинобудівної продукції і продовольства. За даними аналітиків, близько 95% експортних вантажів з України постраждали внаслідок введення обмежень.

Якщо Україні вдасться вирішити проблему з транзитним обмеженням, це дозволить знову збільшити обсяги експорту та імпорту вантажів, і швидше відновити вантажообіг між країнами.

Як хочуть вирішити проблему транзитних обмежень?

Про рішення проблеми заявили представники України на засіданні Органу з вирішення спорів Світової організації торгівлі. Українська сторона вважає, що вирішити проблему із забороною транзиту вантажів допоможе створення спеціальної групи експертів. Росія, в свою чергу, відхилила вимогу України на першому засіданні, скориставшись правилами регулювання суперечок СОТ.

За словами торгового представника України Наталії Микольської, українська сторона оскаржить це рішення вже на наступному засіданні. На цей раз є серйозні підстави вважати, що вимоги України будуть підтримані навіть незважаючи на позицію РФ.

Позицію нашої країни підтримали і представники ЄС. Вони виступлять третин стороною в створенні Групи експертів для вирішення проблеми із забороною транзиту через територію Росії.

 

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Морські лінії отримають рекордний прибуток

Безпрецедентний прибуток Спотові ставки на початку другого півріччя...

Як обстановка в одному з найбільших портів Китаю впливає на міжнародні морські перевезення

Що відбувається в порту Яньтянь Час очікування для...

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: