facebook

Дві останні новини ми присвятили китайській економіці, її проблемам і стратегічним завданням. Цього разу пропонуємо свій погляд на економіку Індії та її суперництво в темпах зростання з економікою Китаю.

За даними Wall Street Journal, в цьому фінансовому році очікується зростання індійської економіки до 7,4% що можна порівняти з темпом зростання економіки Китаю. Більшою мірою такий прогрес обумовлений посиленим відновленням економіки і кардинально новим підходом в розрахунку показника ВВП:

 • Міністерство статистики Індії поміняло базовий рік, який служив для відстеження зміни цін (Який саме це рік – не уточнювалося)
 • У розрахунку ВВП стали використовувати більш комплексну формулу
 • Розрахунок показника ВВП тепер ведеться в ринкових цінах (Раніше розраховувався в цінах виробників)

На ділі або на папері?

Індійська економіка стала рости набагато швидше попередніх темпів з приходом до влади нового прем’єр-міністра Нарендри Моді, якому вдалося поліпшити інвестиційний клімат і скоротити бюрократизацію. Не можна сказати, що ці дії стали вирішальними, але те, що в економіка отримала $ 64 млрд. інвестицій (що є максимальним показником за останні 4 роки) – це факт. Також мають місце і негативні тенденції після валютної міні-кризи 2013 року, що спровокувла різке підвищення процентних ставок ЦБ Індії. Наприклад експорт в грудні 2014 зменшився на 3,8% порівняно з груднем 2013.

Чи затьмарить Індія Китай?

Навряд чи можна ствердно відповісти на це питання, принаймні зараз, адже китайська економіка в рази більше індійської. Крім того, Китай ще в жовтні минулого року вийшов на перше місце в світі за паритетом купівельної спроможності.

Однак у січні цього року Міжнародний валютний фонд і Світовий банк підтвердили прогнози, згідно з якими в найближчі два роки економіка Індії може обійти китайську і стати найбільш швидкозростаючою економікою у світі, що в свою чергу певною мірою змістить акценти в індустрії морських контейнерних перевезень. Але для того щоб ці прогнози підтвердилися, Індійському уряду належить зробити ще багато чого для поліпшення загального ділового клімату в країні, особливо після гучних корупційних скандалів і дефіциту бюджету і зовнішньоторговельного балансу.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику Швидкість...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
10 термінів міжнародних вантажоперевезень
10 термінів міжнародних вантажоперевезень Основні терміни доставки всіх...
Наймання транспортно-логістичної компанії: стратегічну перевагу або непотрібні витрати?
Наразі конкурентоспроможність на ринку стає все більш важливою,...
Що таке пошкоджений вантаж, як з ним поводитися і як цьому запобігти?
Для типового міжнародного маршруту перевезення повних контейнерів нижче...
Чого варто очікувати від ринку вантажних морських перевезень в 2020 році?
Менше, ніж через три місяці завершиться 2019 рік....
Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: