facebook

Незважаючи на падіння обсягів перевалки вантажів в більшості портів, кожні кілька місяців ми чуємо про участь держави та приватного бізнесу в гучних інвестиційних проектах портової індустрії. На цей раз мова піде про Маріупольський порту і про інвестиції в розвиток його інфраструктури.

Модернізація складу генеральних вантажів

Прес-служба Маріупольського порту заявила про новий інвестиційний проект. Інвестором виступає компанія “ССТ”, що планує вкласти в Маріупольський порт близько 100 мільйонів гривень. Інвестиційна програма розрахована на три роки і торкнеться потужностей з обробки генеральних вантажів. Згідно з угодою між фондом держмайна і компанією “ССТ”, остання отримує в оренду частину потужностей для обробки і зберігання генеральних вантажів терміном на 15 років. Роботи із завантаження та розвантаження вантажів на судна залишаються у відомстві порту, як і доходи від цього виду діяльності.

В першу чергу порт чекає реорганізація прийому вантажів (планується обробляти доставку усіма видами транспорту), а також збільшення максимальних обсягів одночасного зберігання харчових продуктів. Згідно з даними з документа, цей показник планується збільшити до 30 000 тонн.

Подібні види державно-приватного партнерства все частіше можна зустріти при створенні інфраструктурних об’єктів в портах. Це обумовлено двома факторами: відсутністю у держави коштів на модернізацію багатьох ключових підприємств галузі і бажанням бізнесу мати сучасні високотехнологічні потужності для обробки своїх вантажів в портах. Цей інвестиційний проект – не виняток. З одного боку, компанія “ССТ” отримає сучасні потужності для зберігання харчових вантажів, з іншого – Маріупольський порт зможе залучати додаткові вантажі і пропонувати більш якісні послуги з їх перевалки та зберігання за менші гроші.

Інвестиційний клімат ще далекий від того, щоб бути привабливим. Однак для великого бізнесу зараз один з кращих моментів щоб обзавестися власними потужностями і терміналами.

Новий зерновий термінал

Другою важливою новиною став ще більш масштабний інвестиційний проект зі створення зерноперевалочного комплексу в Маріупольському порту. На цей раз інвестором виступає держава. Новий зерноперевалочного комплекс в порту Маріуполя обійдеться бюджету в цілих 800 мільйонів гривень, а його проектна потужність становитиме 2,5 мільйона тонн зернових на рік. Незважаючи на чималу вартість, проект обіцяє бути важливим етапом розвитку вітчизняної індустрії перевезення зерна.

Проект терміналу тільки недавно був переданий на експертизу, але в керівництві порту чекають швидкого вирішення питання і вже готові перейти до початкових етапах будівництва. Якщо все пройде за планом, то перші роботи зі зведення терміналу планують почати вже в кінці літа цього року. Будівництво проводитиметься в два етапи:

 • На першому етапі планується зведення 10 силосів загальним об’ємом в 57 000 тон зернових і зерносушарки потужністю 3 000 тонн на добу.
 • На другому етапі побудують вже 13 силосів загальним об’ємом в 74 000 тонн і кілька оперативних силосів.

Післямова

На наш погляд, розвиток подібних проектів є критично важливим для підвищення конкурентоспроможності продукції українського агропромислового комплексу на світових ринках. А з огляду на історично сформований гострий дефіцит сучасних перевалочних потужностей, ці інвестпроекти – ковток свіжого повітря для індустрії

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Як визначити найбільш продавані товари на Amazon 2021
Найбільш продавані товари Amazon 2020 не був схожий...
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику Швидкість...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
10 термінів міжнародних вантажоперевезень
10 термінів міжнародних вантажоперевезень Основні терміни доставки всіх...
Наймання транспортно-логістичної компанії: стратегічну перевагу або непотрібні витрати?
Наразі конкурентоспроможність на ринку стає все більш важливою,...
Що таке пошкоджений вантаж, як з ним поводитися і як цьому запобігти?
Для типового міжнародного маршруту перевезення повних контейнерів нижче...
Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: