facebook

Початок 2016 року обіцяв великі перспективи для розвитку української індустрії вантажоперевезень і поліпшення економічної ситуації в країні. Головною передумовою для цього стало підписання договору про зону вільної торгівлі між Україною та країнами ЄС.

Якої точки зору дотримувалися експерти?

Думки експертів з цього питання були кардинально різними. Представники міністерства економічного розвитку і торгівлі України говорили про те, що підписання договору має знизити середній тариф на експорт і підвищити показники експорту в країни ЄС. Інші ж експерти бачили лише негативну сторону партнерства, дотримуючись думки про те, що торгівля між Україною та європейськими країнами буде не на користь Україні. Багато скептиків говорили про те, що товари з Європи будуть користуватися великим попитом на українському ринку, в той час як української продукції буде вкрай складно привернути до себе уваги на ринку європейських країн.

Чи виправдалися побоювання?

Незважаючи на негативні прогнози експертів, значної різниці між обсягами імпорту та експорту з країнами ЄС так і не сталося. Імпорт і експорт зросли на приблизно однакові частки. Раніше основним товаром для імпорту з України був метал. За підсумками 2016 року, його місце зайняла аграрна продукція. Загальний обсяг експорту в країни ЄС на 30% складається з продукції аграрних підприємств і харчової промисловості, на 23,5% з товарів металургії і на 16,1 з продукції машинобудування.

Підводячи підсумки 2016 року зі впевненістю можна сказати про те, що підписання договору планомірно робить ЄС основним торговим партнером для України. Загальне зниження імпорту і експорту продукції за попередній рік ніяк не вплинули на зростання обсягів торгівлі з ЄС.

Незважаючи на те, що торгове партнерство між Україною і ЄС показує непогану динаміку, це не може в достатній мірі компенсувати потіли від зниження темпів торгівлі з Росією. Доказом став той факт, що обсяги українського експорту в натуральному вираженні продовжують зменшуватися.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 2)

Про що йтиметься Це друга частина блогу про...

Будівництво контейнеровозів: останні тенденції (частина 1)

Замовлення і фрахтові ставки Упродовж десятиліть в галузі...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: