facebook

Рекорд минулого року в експорті зернових був на рівні 35 млн тонн. У цьому ж році у країни є трохи більше можливостей завдяки лібералізації міжнародної торгівлі з країнами ЄС та налагодження торгових зв’язків з країнами Близького Сходу. Але чи вдасться аграріям побити свій минулорічний рекорд?

Зараз ще навряд чи можна з упевненістю стверджувати, що поточний рік перевершить попередній в обсягах перевезення зерна на експорт. Однак на користь позитивних прогнозів грає банальна статистика:

На даний момент обсяги експорту зернових значаться на рівні 89% від торішнього рекорду. І це при тому, що в запасі ще трохи більше двох місяців поточного маркетингового року на те, щоб побити рекорди 2015-го.

udastsya-l-postavit-rekord-v-2016

У Міністерстві аграрної політики України прогноз позитивний: якщо тенденція продовжиться і обсяги закупівель не будуть падати, то в 2016-му ми побачимо новий рекорд. Втім, неймовірного відриву від торішніх показників очікувати не варто. У Мінагрополітики схиляються до думки, що підсумком нинішнього маркетингового року буде показник в 36 млн тонн.

Другим великим успіхом для аграріїв стало підвищення прибутковості до 4.1 млрд доларів. Це найвищий показник чистого прибутку, який був зареєстрований в галузі за останнє десятиріччя. Завдяки нарощуванню експорту зернових також вдалося збільшити і сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК. За підсумками минулого року показник був позитивним і становив 11 млрд доларів, що сприятливо впливає на обсяги зовнішньоторговельного балансу країни в такий непростий час з економічної та геополітичної точок зору.

Чи є перспективи для зростання?

Безсумнівно, багато можливостей ще не використані, рівно як і багато ринків збуту ще не охоплені продукцією українського АПК. У плані розширення географії збуту було зроблено багато кроків і, як ми вже говорили на початку, економічна частина угоди з ЄС теж дає свої плоди. Невелику лепту в спільну справу вкладаємо і ми в Good Logistics в рамкам свого дочірнього проекту з пошуку ринків збуту для українського бізнесу в країнах Близького Сходу і Південної Африки.

perevozka-zerna-na-eksport

Нагадаємо, що планку в 30 мільйонів тонн експорту Україна подолала в 2013/2014 роках. У минулому році цей показник знаходився на рівні 35 мільйонів, а в цьому році планується 36. Тренд очевидний і цілком можливо, що ще до 2020 року ми побачимо новий рубіж в 40 мільйонів тонн зерна, проданого на експорт.

Що може завадити?

Існує багато чинників, здатних загальмувати зростання експорту зерна. І багато з цих факторів впираються в глобальні проблеми української економіки, законодавства та логістики.

Одними з найбільш важливих питань в сфері нарощування експорту все ще залишаються питання зі створення сучасних зерноперевалочних комплексів, модернізації портових терміналів та розробки програм зі стимулювання АПК. Слабо вирішуються також і проблеми залізничної галузі, перед якою зростаючі обсяги експорту ставлять все нові і нові випробування. Хоча саме за допомогою залізничних перевезень в порти відправки потрапляє левова частка зернових вантажів, що прямують на експорт.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Морські лінії отримають рекордний прибуток

Безпрецедентний прибуток Спотові ставки на початку другого півріччя...

Як обстановка в одному з найбільших портів Китаю впливає на міжнародні морські перевезення

Що відбувається в порту Яньтянь Час очікування для...

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: