facebook

10 термінів міжнародних вантажоперевезень

Основні терміни доставки всіх видів вантажів, які повинен знати кожен міжнародний вантажовідправник:

10 термінів міжнародних вантажоперевезеньРозуміння умов доставки абсолютно необхідне при транспортуванні товарів по всьому світу. При цьому нелегко згадати точно, що позначають різні абревіатури. На щастя, ми створили цей короткий довідковий посібник, до якого Ви можете повернутися, коли Вам не вдасться їх згадати.

Перш, ніж ми заглибимося в подробиці про найбільш часто використовувані терміни доставки і їх значення, давайте коротко розглянемо важливість розуміння умов доставки. Відстеження термінології доставки має вирішальне значення, оскільки ці терміни відіграють фундаментальну роль для всіх, хто бере участь в процесі доставки. Зрозумівши найбільш важливі терміни, Ви зможете уникнути непорозумінь і мінімізувати помилки в ланцюжку поставок.

Тепер давайте розглянемо деякі найбільш часто використовувані терміни доставки, які повинен знати кожен вантажовідправник.

1. Інкотермс – Міжнародні торгові терміни

При купівлі або продажу товарів їх необхідно перемістити з пункту відправлення в пункт призначення. Найкращий спосіб це зробити –домовитися про умови на місці покупки. Але для того, щоб обидві сторони зрозуміли і узгодили деталі, вони повинні говорити на одній мові і домовлятися про те, що насправді означають ці правила. Інкотермс – це скорочення від словосполучення «Міжнародні торгові терміни» (for International Commercial Terms). Це серія попередньо визначених та опублікованих Міжнародною торговою палатою торгових термінів.

2. COD – Зміна місця призначення

Уявіть, що Ваші товари були завантажені на контейнеровоз і тепер знаходяться на шляху до місця призначення. І з якоїсь причини Ви розумієте, що повинні змінити пункт призначення. Не треба панікувати. Це означає, що прийшов час запитати COD – зміну місця призначення. Це запит, в якому йдеться про те, щоб контейнеровоз розвантажив Ваш контейнер і перевіз Ваші товари в інше місце призначення, відмінне від спочатку замовленого.

3. CYCY – від контейнерного складу на контейнерний склад

CYCY – скорочення від терміна «від контейнерного складу на контейнерний склад» (Container Yard To Container Yard). Контейнерний склад – це портове спорудження, де контейнери зберігаються до їх завантаження на судно або після вивантаження з нього. Термін доставки CYCY пояснює, що відповідальність перевізника починається в порту навантаження і закінчується в порту розвантаження на контейнерному майданчику.

4. DM плата

Демередж Демередж – це плата, яку стягують контейнерні лінії, коли Ви вчасно не забрали свої імпортовані контейнери. Коли Ваші контейнери були вивантажені, у Вас є безкоштовний період для їх зберігання в порту (надається контейнерною лінією). Ви повинні забрати свої контейнери до закінчення безкоштовного періоду. У іншому випадку, з Вас стягується плата за кількість днів, протягом яких Ваші контейнери залишалися в порту. Із Вас можуть також стягувати плату за демередж, якщо у Вас є контейнери, які не можуть бути відправлені контейнерною лінією через, наприклад, митні проблеми.

5. Rollover – контейнер не завантажувався на корабель

Цей термін означає, що ваш контейнер не був завантажений на судно. Відсутність завантаження Вашого контейнера на судно може статися через проблеми з митницею, перебронювання або відсутність судна. Перевізник перенесе Ваше транспортування і розмістить Ваш контейнер на наступному судні, яке відпливає наступним.

6. DT – Затримання

Плата за наднормативне використання морського контейнера після вивезення з порту, до моменту його повернення порожнім перевізнику – це сума, яку Ви повинні заплатити, якщо забрали імпортовані контейнери, але не повернули їх вчасно. Потім Вам доведеться заплатити за додаткову кількість днів, яка потрібна Вам для того, щоб повернути контейнери. З Вас можуть також стягувати плату за демередж, якщо у Вас є контейнери, які не можуть бути відправлені контейнерної лінією, тому що Ви не повернули їх вчасно. Крім того, Вам доведеться оплатити додаткову кількість днів, протягом яких контейнери знаходилися в Вашому розпорядженні.

7. Port Storage – портове зберігання

Коли Ваші контейнери вивантажуються з корабля, вони переміщаються на контейнерний склад. Порт надає безкоштовний період зберігання (не плутати з безкоштовним періодом демереджу, що надається контейнерними лініями). Протягом цього періоду у Вас є час подбати про процедури митного оформлення і перевезти Ваш товар на склад або в кінцевий пункт призначення. Це важливо для портів, так як нестача місця може вплинути на продуктивність і викликати їх перевантаженість. Якщо Ви не забираєте свої товари і не переміщує контейнери вчасно, порт може стягувати плату за їх зберігання.

8. FCL (повне завантаження контейнера) і LCL (часткове завантаження контейнера)

FCL (Full Container Load) – «повне завантаження контейнера», генеральна відправка вантажів. Така відправка на увазі повне заповнення контейнера тільки вашим товаром. При перевезення невеликих партій товару цей спосіб виявиться дорогим. Такий спосіб контейнерної доставки зазвичай застосовується для перевезення автомобіля.

LCL (Less than Container Load) це «неповне завантаження контейнера», відправка збірним вантажем.
Даний спосіб дозволяє не заповнювати весь контейнер, ви можете ваш товар об’єднати з іншими відправниками і відправити в одному контейнері. У порту призначення вантажі поділяються назад в окремі партії. LCL перевезення збірних вантажів вигідна для доставки невеликих обсягів товарів. Такий спосіб перевезення дозволяє заощадити на транспортних витратах, оскільки не потрібно оплачувати цілий контейнер.

9. Bill of Lading – Коносамент

Коносамент є юридичним документом, що видається перевізником вантажовідправнику. Він містить відомості про відправку, такі як тип товару, кількість, вартість фрахту і пункт призначення. Документ є угодою між залученими сторонами і допомагає гарантувати те, що експортери отримають свої платежі, а імпортери – товари. Коносамент також служить квитанцією про відправку.

10. Stuffing & Stripping – Заповнення і вивантаження

Заповнення – це процес завантаження контейнера з сипучими товарами перед відправкою. Вивантаження – це процес вивантаження контейнера, коли він прибуває в порт.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У РОЗДІЛАХ:

Морські лінії отримають рекордний прибуток

Безпрецедентний прибуток Спотові ставки на початку другого півріччя...

Як обстановка в одному з найбільших портів Китаю впливає на міжнародні морські перевезення

Що відбувається в порту Яньтянь Час очікування для...

У США вже готуються до різдвяної кризи вантажоперевезень

Про роздрібну торгівлю в США До різдва залишається...

Авіаперевезення вантажів: останні тенденції в галузі

Обстановка на ринку авіаперевезень Ринок авіаперевезень настільки завантажений,...

Закон про мультимодальні перевезення: цілі і основні положення

На початку березня проект закону «Про мультимодальні перевезення»...

Особливості виходу на китайський ринок

Торговельне партнерство України та КНР КНР – найважливіший торговельний партнер...

Scroll Top

  Загрузите Ваше резюме:
  Выбрать файл:

   Завантажте Ваше резюме:
   Вибрати файл:

    Upload your resume:
    Select file: