Incoterms 2020Incoterms 2010 и 2020 – що очікувати від нової редакції?

Incoterms (Міжнародні комерційні умови) – це терміни, які регламентують інтернаціональні перевезення вантажів в правовому полі.

Щоб уникнути плутанини і некоректного виконання зобов’язань з боку вантажовідправника і вантажоодержувача необхідно слідувати поняттям, описаним в умовах поставок.

Транспортно-логістичні компанії керуються Incoterms і застосовують ці терміни як під час перевезення вантажів за кордон, так і всередині країни.

Де застосовують Інкотермс і що це таке?

Incoterms обумовлюють умови перевезення, виконання гарантійних зобов’язань і проведення транзакцій за надані послуги, як перевізника, так і замовника.

На підставі цього зводу правил укладається договір, який зобов’язує сторони бути відповідальними на кожному етапі транспортування вантажу і чітко розподіляти витрати і ризики в процесі його перевезення.

Питання, що регулюються Інкотермс:

 • оплата транспортних витрат;
 • порука за збереження, втрату або пошкодження вантажу;
 • вибір транспорту й організація транспортування;
 • терміни доставки вантажів;
 • місце вивантаження і передачі вантажів.

Під час складання контракту на ЗЕД, потрібно відштовхуватися від вимог Положення про форму зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №201.

У положенні йдеться про:

 • види транспорту;
 • період, за який виконується доставка товару;
 • умови транспортування згідно з Інкотермс 2010.

Incoterms: правила, що регулюють усі види транспортних перевезень

EXW Incoterms

EXW (Ex Work) Франко завод

 • у послуги, що надає вантажовідправник, входить виробити товар у необхідному обсязі, упакувати, промаркувати, залагодити всі експортні формальності і відкрити покупцеві доступ до вантажу на своїй території;
 • вантажоодержувач оплачує всі витрати з імпорту, транзиту або експорту, приймає поставку, виконує завантаження і розвантаження, сплачує вартість товару і страховий поліс, а також доставляє вантаж на склад самостійно.
FCA (Free Carrier)

FCA (Free Carrier) Франко перевізник

 • оплатити експортні податки і мита, надати рахунок-фактуру і доставити вантаж до зазначеного місця і в потрібний час – обов’язок продавця;
 • здійснити повну оплату за товар, застрахувати і залагодити формальності митного оформлення (імпорт, транзит), перевантажити його для подальшого постачання, обрати і найняти перевізника, надати продавцю інформацію про перевізника, терміни і дату передачі товару перевізнику, вивантажити товар з франко-місця, доставити до місця призначення доведеться вантажоодержувачу.
CPT Incoterms 2020

CPT (Carriage Paid to) Перевезення оплачено до

 • продавець надає всі документи на товар і сам вантаж, здійснює митне очищення для експорту, транспортує товар до місця призначення за свій рахунок, передає перевізнику;
 • одержувач оплачує вартість товару, виконує необхідні формальності з оформлення імпорту / транзиту, приймає поставку товару і отримує його від перевізника.
CIP Incoterms

CIP (Carriage and Insurance Paid to) Перевезення і страхування оплачено до

 • продавець оплачує і оформляє експортні формальності, здійснює завантаження товару на транспорт, доставку та передачу вантажу перевізнику до місця призначення, оплачує страховку, надає документацію на товар;
 • покупець оплачує повну ціну за доставлений товар, оформляє імпорт / транзит (якщо потрібно), приймає вантаж.
DAP Incoterms

DAP (Delivered at Place) Доставка в місці

 • на продавця покладають ризики і витрати з доставки товару на місце призначення, очищення вантажу на експорт, маркування та відповідне пакування, укладання договора з перевізником на доставку товару;
 • покупець відповідає за оформлення імпорту, оплачує товар у повному обсязі, приймає вантаж у місці призначення з супроводжувальними документами.
DDP Инкотермс

DDP (Delivered Duty Paid) Доставка зі сплатою мит

 • продавець зобов’язаний укласти договір з перевізником, сплатити експортні, імпортні, транзитні мита, маркувати, упакувати, перевезти вантаж до обумовленого в договорі місця призначення, приготувати його до розвантаження;
 • покупець має прийняти вантаж, розвантажити його (якщо дана процедура не покладається на продавця в договорі), сплатити витрати на товар після його поставки продавцем на місце призначення.
DPU Incoterms

DPU (Delivered at Place Unloaded) Поставка в місці з розвантаженням

 • продавець сплачує за оформлення експорту, транзиту, упаковує і маркує вантаж, оплачує транспортні та супутні витрати до вивантаження товару на місці призначення, вивантажує товар, повідомляє про доставку покупцю;
 • покупець зобов’язаний розмитнити товар під час імпорту, заплатити за доставлену партію товару, прийняти, завантажити і здійснити транспортування вантажу з місця призначення.
DAT Incoterms 2020

DAT (Delivered at Terminal) Доставлено на термінал

 • продавець оплачує оформлення експорту, транзиту, упаковує і маркує вантаж, оплачує транспортні та супутні витрати до вивантаження товару на терміналі, вивантажує товар, повідомляє про доставку покупцю;
 • покупець зобов’язаний розмитнити товар під час імпорту, заплатити за доставлену партію товару, прийняти, завантажити вантаж і здійснити його транспортування з терміналу.

Incoterms: транспортування морським і річковим транспортом

FAS (Free Alongside Ship)

FAS (Free Alongside Ship) Франко вздовж борту судна

 • продавець упаковує і маркує вантаж, виконує завантаження для перевезення у порт, доставляє товар на причал / баржу; займається й оплачує експортне оформлення, податки, розвантажується у потрібному місці, повідомляє вантажоодержувача про доставку;
 • покупець організовує й оплачує доставку вантажу з порту відвантаження, повідомляє продавця про пункт завантаження, найменування судна, дату (період) поставки, оплачує процедуру імпорту / транзиту і пов’язані з ним витрати, приймає транспортну накладну на товар та сплачує його повну ціну, покриває всі транспортні витрати з розвантаження і транспортування вантажу на склад або в магазин, розвантажує товар у пункті призначення.
Инкотермс FOB (Free on Board)

FOB (Free On Board) Франко борт

 • продавець надає рахунок-фактуру, доставляє товар на борт зазначеного покупцем судна, забезпечує експортне оформлення вантажу, маркує та упаковує товар, повідомляє покупця, що товар завантажений на судно;
 • покупець оплачує повну вартість за товар, приймає вантаж, надає продавцеві дані по судну (назва, порт), несе всі ризики по товару після розміщення його на борту судна до вивантаження на складі покупця, оформлює й оплачує перевезення вантажу з порту відвантаження.
CFR Incoterms 2020

CFR (Cost and Freight) Вартість і фрахт

 • продавець організовує транспортування вантажу на борт і несе витрати в зв’язку з цим, домовляється з перевізником про фрахт судна і платить за нього, завантажує товар на судно, оформляє експорт, несе відповідальність за вантаж до прибуття у порт замовника;
 • покупець повністю розраховується за вантаж з продавцем, оплачує отримання ліцензій та проходження митниці з імпорту, несе витрати з розвантаження й транспортування товару з порту призначення.
CIF Incoterms 2020

CIF (Cost Insurance and Freight) Вартість, страхування і фрахт

 • продавець страхує товар в обов’язковому порядку, організовує транспортування вантажу на борт і несе витрати в зв’язку з цим, домовляється з перевізником про фрахт судна і платить за нього, вантажить товар на судно, оформляє експорт, несе відповідальність за вантаж до порту замовника;
 • покупець повністю розраховується за вантаж з продавцем, оплачує отримання ліцензій та проходження митниці з імпорту, несе витрати з розвантаження й транспортування товару з порту призначення.

Розподіл обов’язків і відповідальності згідно з Incoterms 2020

Incoterms 2020: оновлення й доповнення

У нинішньому році вийшов відредагований і доповнений перелік термінів, однак більшість компаній продовжують працювати за старими Інкотермс. Оновлені умови рекомендовані до застосування, але не обов’язкові.

Інкотермс FCA (Франко-перевізник)

Правило FCA зазнало значних змін, оскільки застосовуючи цю умову, у сторін часто виникали непорозуміння щодо оплати.

Раніше перевізник не був зобов’язаний передавати вантажовідправнику документ, що засвідчує право на відвантажений товар (коносамент). Через це виникали випадки, коли перевізник ставив у документі позначку «прийнято для завантаження» замість «товар на борту», що спричиняло затримки з передачею грошей за товар – вантажовідправник не отримував платіж за вантаж, так як фінансові установи не могли провести оплату на основі таких даних.

Тепер обидві сторони можуть зобов’язати перевізника поставити відмітку «товар на борту», навіть якщо вантаж допущений до завантаження і не перебуває на транспортному засобі перевізника.

Доданий термін DPU (Поставка в місці з розвантаженням)

Під умовою DPU мається на увазі транспортування з доставкою вантажу на місце призначення – склад, або будь-який інший пункт перетримки вантажів.

Рівень страхування CIP (Перевезення та страхування оплачено до) змінено

У минулій версії Incoterms за 2010 рік CIP визначав мінімальний рівень страхового поліса. Тепер додано можливість зменшити страхове покриття.

Також покупець повинен врахувати, що, за оновленими правилами, продавець повинен отримати більш широке страхове покриття відповідно до положення (А) Інституту лондонських страховиків щодо страхування вантажів (LMA / IUA), а не обмежений страховий поліс (умова С Інституту лондонських страховиків). Однак сторони можуть домовитися про більш низький рівень покриття.

Доповнення Incoterms 2020

В оновленому документі зобов’язання сторін щодо безпеки під час доставки товару суттєво розширено.

З цього року сторони забезпечують безпеку не лише під час виконання своїх зобов’язань з транспортування, а й сприяють своїм контрагентам.

Більше інформації про правила Інкотермс читайте в нашій Базі знань.

Узнать тариф

Если у вас остались вопросы, или вы хотите узнать тарифы, пожалуйста, заполните форму и наши специалисты свяжутся с вами в течении ближайшего времени.

Популярные статьи

Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику
Топ-5 тенденцій майбутнього, які докорінно змінять логістику Швидкість...
Топ-6 переваг вантажних авіаперевезень
Топ-6 переваг Авіа доставки вантажів Авіаперевезення є ключовим...
10 термінів міжнародних вантажоперевезень
10 термінів міжнародних вантажоперевезень Основні терміни доставки всіх...
Наймання транспортно-логістичної компанії: стратегічну перевагу або непотрібні витрати?
Наразі конкурентоспроможність на ринку стає все більш важливою,...
Що таке пошкоджений вантаж, як з ним поводитися і як цьому запобігти?
Для типового міжнародного маршруту перевезення повних контейнерів нижче...
Чого варто очікувати від ринку вантажних морських перевезень в 2020 році?
Менше, ніж через три місяці завершиться 2019 рік....
Больше статей в нашем блоге
ВСЕ УСЛУГИ В ОДНОМ МЕСТЕ

Это всегда проще – в одной компании получать все услуги, в том числе и таможенно-брокерские

НАДЕЖНОСТЬ И ЭКОНОМИЧНОСТЬ

Это надежно, когда Ваш таможенный брокер в тесном контакте со всеми вовлеченными в процесс перевозки

ЛУЧШИЙ СЕРВИС

Мы всегда ориентированы на клиента и удовлетворение всех его потребностей

Scroll Top
Загрузите Ваше резюме:
Выбрать файл:
Завантажте Ваше резюме:
Вибрати файл:
Upload your resume:
Select file: