Ми знаходимося в дуже трансформується епосі, так званій 4-й промислової революції. Зміни потребують часу, але вони будуть відбуватися швидшими темпами, ніж раніше. У цій статті розглянемо 7 глобальних логістичних тенденцій, які ми можемо очікувати в найближчі кілька років.

1. Екологічний слід і стійкі рішення будуть в центрі уваги Транспортна галузь продукує значну частиною парникових газів. Посилена увага до питань сталого розвитку буде стимулювати впровадження інновацій в таких важливих сферах, як новітні технології, альтернативні види палива, альтернативні ланцюжки поставок за допомогою розширеного 3D-друку, а також максимально безвідходне виробництво.

2. Автоматизація, роботизація і штучний інтелект дуже впливають на логістику Автоматизація, роботизація і ШІ (штучний інтелект) — це технології, що швидко розвиваються і набувають все більшого поширення та все частіше використовуються. Все, що ми можемо автоматизувати і оцифрувати, стане автоматизованим і оцифрованим. Інтелектуальний аспект пристроїв із властивостями самонавчання є важливим інструментом для транспортної галузі. Немає сумнівів в тому, що зростання автоматизації, роботизації і штучного інтелекту вплине на транспортну сферу і змінить сам характер експедирування вантажів.

3. Технологія «Інтернет речей» є ключовим фактором для поліпшення логістичних ланцюжків «Інтернет речей» є основною тенденцією, яка дозволяє здійснювати зв’язок між пристроями, що пов’язані один з одним за допомогою невеликих датчиків різних типів. Датчики будуть збирати, зберігати і обмінюватися даними, а також робити розумні висновки для подальших дій без участі людини. Сьогодні ми бачимо зв’язані між собою однією мережею дорожні транспортні засоби, піддони та транспортні контейнери, які використовують дані для адаптації параметрів транспортних засобів до різних маршрутів і задля збільшення часу безвідмовної роботи всього парку транспортних засобів. Інтернет речей стане для експедиторів найважливішим інструментом, що дозволить краще контролювати логістичні потоки, виявляти можливі проблеми на ранній стадії і вирішувати проблеми.

4. Електромобільність сприятиме впровадженню більш екологічних транспортних засобів. Електромобільність і пошук інноваційних та екологічно чистих джерел енергії — ще одна сучасна тенденція. Електромобільність буде в значній мірі сприяти зменшенню викидів вуглекислого газу транспортної галузі у навколишнє середовище, а також допоможе експедиторам стимулювати клієнтів до прийняття розумних і стійких рішень для їх ланцюжків постачань.

5. Технологія «Блокчейн» може здійснити революцію в логістиці Технологія «Блокчейн» має всі шанси стати наступною світовою тенденцією. Вона передбачає, що інформація зберігається в розподіленому цифровому реєстрі (блокчейні) і є доступною для користувачів, як загальна цифрова база даних. Ця нова технологія зробить революцію в логістиці, підвищить прозорість для експедиторів, зведе до мінімуму перебої з інформацією між кількома учасниками та усуне посередників, що призведе до спрощених і високонадійним ланцюжках поставок.

6. Урбанізація і споживання створять навантаження на міську логістику Очікується, що в 2030 році близько 60 відсотків населення світу проживатиме в містах. Це створить низку проблем. У міру того, як населення переміщатимеься із сільської місцевості в міську, споживання в містах буде збільшуватися, так само як і логістичний потік в міста та в зворотному напрямку. Передбачається підвищення уваги до питань ефективного управління розподілом вантажів у місті, перевантаженості міста транспортом, рівня шуму, а також до боротьби із такими екологічними проблемами, як викиди шкідливих речовин і забруднення повітря. Автомобілі з автономним управлінням також сприятимуть розбудові міської логістики. Для задоволення зростаючої електронної комерції будуть використовуватися нові транспортні альтернативи, такі наприклад, як дрони.

7. Когнітивні навички, прозорливість та інновації стають надзвичайно важливими В умовах автоматизації, роботизації і штучного інтелекту компаніям буде потрібно вийти на інший профіль компетенції в порівнянні з тим, до чого вони раніше звикли. Посадові обов’язки за своєю суттю перейдуть із категорії «слідуй інструкціям і виконуй» до «співпраці і пізнання». Аналітика та технологічність стануть ключовою рисою діяльності бізнесу.

Загрузите Ваше резюме:
Выбрать файл:
Завантажте Ваше резюме:
Вибрати файл:
Upload your resume:
Select file: