Розуміння умов доставки абсолютно необхідне при транспортуванні товарів по всьому світу. При цьому нелегко згадати точно, що позначають різні абревіатури. На щастя, ми створили цей короткий довідковий посібник, до якого Ви можете повернутися, коли Вам не вдасться їх згадати.

Перш, ніж ми заглибимося в подробиці про найбільш часто використовувані терміни доставки і їх значення, давайте коротко розглянемо важливість розуміння умов доставки. Відстеження термінології доставки має вирішальне значення, оскільки ці терміни відіграють фундаментальну роль для всіх, хто бере участь в процесі доставки. Зрозумівши найбільш важливі терміни, Ви зможете уникнути непорозумінь і мінімізувати помилки в ланцюжку поставок.

Тепер давайте розглянемо деякі найбільш часто використовувані терміни доставки, які повинен знати кожен вантажовідправник.

1. Інкотермс – Міжнародні торгові терміни При купівлі або продажу товарів їх необхідно перемістити з пункту відправлення в пункт призначення. Найкращий спосіб це зробити –домовитися про умови на місці покупки. Але для того, щоб обидві сторони зрозуміли і узгодили деталі, вони повинні говорити на одній мові і домовлятися про те, що насправді означають ці правила. Інкотермс – це скорочення від словосполучення «Міжнародні торгові терміни» (for International Commercial Terms). Це серія попередньо визначених та опублікованих Міжнародною торговою палатою торгових термінів.

2. COD – Зміна місця призначення Уявіть, що Ваші товари були завантажені на контейнеровоз і тепер знаходяться на шляху до місця призначення. І з якоїсь причини Ви розумієте, що повинні змінити пункт призначення. Не треба панікувати. Це означає, що прийшов час запитати COD – зміну місця призначення. Це запит, в якому йдеться про те, щоб контейнеровоз розвантажив Ваш контейнер і перевіз Ваші товари в інше місце призначення, відмінне від спочатку замовленого.

3. CYCY – від контейнерного складу на контейнерний склад CYCY – скорочення від терміна «від контейнерного складу на контейнерний склад» (Container Yard To Container Yard). Контейнерний склад – це портове спорудження, де контейнери зберігаються до їх завантаження на судно або після вивантаження з нього. Термін доставки CYCY пояснює, що відповідальність перевізника починається в порту навантаження і закінчується в порту розвантаження на контейнерному майданчику.

4. DM – Демередж Демередж – це плата, яку стягують контейнерні лінії, коли Ви вчасно не забрали свої імпортовані контейнери. Коли Ваші контейнери були вивантажені, у Вас є безкоштовний період для їх зберігання в порту (надається контейнерною лінією). Ви повинні забрати свої контейнери до закінчення безкоштовного періоду. У іншому випадку, з Вас стягується плата за кількість днів, протягом яких Ваші контейнери залишалися в порту. Із Вас можуть також стягувати плату за демередж, якщо у Вас є контейнери, які не можуть бути відправлені контейнерною лінією через, наприклад, митні проблеми.

5. Rollover – контейнер не завантажувався на корабель Цей термін означає, що ваш контейнер не був завантажений на судно. Відсутність завантаження Вашого контейнера на судно може статися через проблеми з митницею, перебронювання або відсутність судна. Перевізник перенесе Ваше транспортування і розмістить Ваш контейнер на наступному судні, яке відпливає наступним.

6. DT – Затримання Плата за наднормативне використання морського контейнера після вивезення з порту, до моменту його повернення порожнім перевізнику – це сума, яку Ви повинні заплатити, якщо забрали імпортовані контейнери, але не повернули їх вчасно. Потім Вам доведеться заплатити за додаткову кількість днів, яка потрібна Вам для того, щоб повернути контейнери. З Вас можуть також стягувати плату за демередж, якщо у Вас є контейнери, які не можуть бути відправлені контейнерної лінією, тому що Ви не повернули їх вчасно. Крім того, Вам доведеться оплатити додаткову кількість днів, протягом яких контейнери знаходилися в Вашому розпорядженні.

7. Port Storage – портове зберігання Коли Ваші контейнери вивантажуються з корабля, вони переміщаються на контейнерний склад. Порт надає безкоштовний період зберігання (не плутати з безкоштовним періодом демереджу, що надається контейнерними лініями). Протягом цього періоду у Вас є час подбати про процедури митного оформлення і перевезти Ваш товар на склад або в кінцевий пункт призначення. Це важливо для портів, так як нестача місця може вплинути на продуктивність і викликати їх перевантаженість. Якщо Ви не забираєте свої товари і не переміщує контейнери вчасно, порт може стягувати плату за їх зберігання.

8. FCL (повне завантаження контейнера) і LCL (часткове завантаження контейнера) FCL – скорочення від «повне завантаження контейнера» (Full Container Load). Це означає, що у Вас достатньо товарів, щоб заповнити весь контейнер. Під LCL мається на увазі зворотне. Це скорочення терміну «неповне завантаження контейнера» (Less than Container Load) і означає, що у Вас недостатньо товарів, щоб заповнити весь контейнер. Замість цього Ваша партія товару об’єднується і відправляється в одному контейнері разом з іншими вантажами. У порту призначення вантажі поділяються назад в свої вихідні окремі партії. LCL часто вигідний для малих і середніх підприємств, які не мають дуже великих обсягів товарів, але не можуть дозволити собі пропустити терміни доставки. Це часто дозволяє заощадити на транспортних витратах, оскільки товари поставляються за нижчими цінами. Спільне використання простору також робить LCL екологічною альтернативою.

9. Bill of Lading – Коносамент Коносамент є юридичним документом, що видається перевізником вантажовідправнику. Він містить відомості про відправку, такі як тип товару, кількість, вартість фрахту і пункт призначення. Документ є угодою між залученими сторонами і допомагає гарантувати те, що експортери отримають свої платежі, а імпортери – товари. Коносамент також служить квитанцією про відправку.

10. Stuffing & Stripping – Заповнення і вивантаження Заповнення – це процес завантаження контейнера з сипучими товарами перед відправкою. Вивантаження – це процес вивантаження контейнера, коли він прибуває в порт.

Загрузите Ваше резюме:
Выбрать файл:
Завантажте Ваше резюме:
Вибрати файл:
Upload your resume:
Select file: